Rīgas rajoni

Rīgas rajoni


Nonākot pie nekustamā īpašuma izvēles Rīgā, Angel Properties piedāvā Jums iepazīties ar rajonu kartēm. Orientēšanās karte palīdzēs Jums uzzināt, kurā vietā atrodas Vecrīga, kuras teritorijā tradicionāli turas vienas no visaugstākajām īpašuma cenām. Jūs redzēsiet, arī kur izvietots klusais centrs, kuri rajoni ir pa kreisi no Daugavas un kuri pa labi.

Rīga ir oficiāli sadalīta trīs apriņķos: Centrālajā, Ziemeļu (labā krasta Rīgas daļa) un Kurzemes (kreisā krasta Rīgas daļa). Rajoniem arī ir priekšpilsētas, kas sastāv no daudziem mikrorajoniem.

560px-Rigas_rajonu_numeracija 

Labais Rīgas krasts.

Labajā krastā Daugavas atrodas Ziemeļu un Centrālais Rīgas rajons, kā arī Vidzemes un Latgales priekšpilsētās.

Tā ir plaša Rīgas daļa, kas ietver vecpilsētu, Doma baznīcu un Sv.Pētera katedrāli un tā saukto kluso centru ar jūgendstila šedevriem. Labajā krastā atrodas arī vieni no Rīgas mīļākajiem galamērķiem – Kronvalda parks, Vērmanes parks, Bastejkalns, Esplanāde..

Labajā Daugavas krastā ir arī mūsdienu mikrorajoni Purvciems, Pļavnieki un, protams, slavenais Mežaparks, kas atrodas pie Ķīšezera.

Rīgas pilsētas Centra rajons.

Tā ir pilsētas sirds: vēsturiskie laukumi, katedrāles un pirmās klases restorāni. Šeit ir koncentrēta lielākā daļa no apskates objektiem Rīgā: Doma katedrāle, Rātslaukums, Sv. Pētera baznīca, Līvu laukums, kā arī dažādi teātri, muzeji, biznesa centri, centrālā stacija un daudz kas cits. Slavenais “Vēstniecība rajons” ar Alberta un Elizabetes ielu arī attiecas uz šo pilsētas daļu. Daudzi sauc Centra rajonu par muzeju zem atklātām debesīm, jo katrai ēka ir sava vēsture. Angel Properties piedāvā unikālus īpašumus Rīgas centrālajā rajonā.
Rajoni: 37.Vecpilsēta, 38. Centrs

Vidzemes priekšpilsēta.

Daļēji atrodas vēsturiskajā centrā, piedāvā vairums Rīgas jūgendstila pieminekļus.

Rajoni: 39. Berģi, 40. Brasa, 41. Brekši, 42. Bukulti, 43. Drejlini, 44. Jugla, 45. Mežciems, 46. Purvciems, 47. Skanste, 48. Suži, 49. Teika

Dzīvojamos rajonos, Purvciemā un Plavniekos krustojās Padomju laiku arhitektūra ar mūsdienu celtnēm.

Ļoti iemīļots rīdzinieku un viesu starpā ir Mežaparka rajons. Tā ir zaļa, ekoloģiski tīrā vide, kas ir blakus slavenam meža parkam un Rīgas Zooloģiskam dārzam. Šajā pilsētas daļā sporta dzīvesveids aptver visus vecumus – no pirmsskolas bērniem, līdz sirmgalvju vecuma cilvēkiem. Velosipēdi, skrituļslidas, simulatori un trenažieri – to visu sniedz Mežaparks, veselības attīstībai bērniem un pieaugušajiem. Priežu ieskautos zemesgabalos, atrodas luksusa klases mājas un villas – solīdiem nekustamā īpašuma ieguldījumiem.

Bet uz Skanstes ielas ir uzceltas mūsdienīgs daudzstāvu dzīvokļu kompleks ar ātrgaitas liftiem, slēgtā infrastruktūrā, kas ir ļoti populārs starp vietējiem un ārvalstu investoriem.

Ziemeļu rajons.

Mikrorajoni: 25. Čiekurkalns, 26. Jaunciems, 27. Kundziņsala, 28. Mangaļsala, 29. Mežaparks, 30. Mīlgrāvis, 31. Andrejsala, 32. Sarkandaugava, 33. Trīsciems, 34. Vecāķi, 35. Vecdaugava, 36. Vecmīlgrāvis.

Latgales priekšpilsēta.

Rajoni: 50.Avotu, 51. Dārzciems, 52. Dārziņi, 53. Grīziņkalns, 54. Ķengarags, 55. Maskavas priekšpilsēta, 56. Pļavnieki, 57.Rumbula, 58. Šķirotava.

Angel Properties piedāvā virkni dažādu objektu labājā Rīgas daļā.

Pārdaugava (jeb kreisā Rīgas daļa).

Kurzemes rajons, kā arī Zemgales priekšpilsētu tautā mēdz saukt par Pārdaugavu, jo tie atrodas kreisajā Daugavas krastā. Kurzemes rajons un Zemgales var atšķirties viens no otra. Tas ir gan respektablais un mūsdienīgais savrupmāju un apartamentu rajons – Kipasala un demokrātiskie “guļam” rajoni Imanta un Zolitūde. Tos vieno dažas kopīgas iezīmes: laba infrastruktūra, lielo tirdzniecības centru klātbūtne, piemēram, Spice un Olimpia, tuvums lidostai un piejūras kūrortpilsētai Jūrmala. Dzīves ritms Pārdaugavā vairāk mierīgāks un mērenāks. Ir daudzi skaisti parki,kur ir dīķi un kanāli, kuros peldās savvaļas pīles. Ja jums ir mazi bērni, viņi iemīlēs šīs vietas, jo visi parki ir aprīkoti ar rotaļu laukumiem un sporta trenažieriem, kas attīsta bērnu veiklību, spēku un drosmi. Vēl viena šīs daļas priekšrocība – labi kopta Daugavas krastmala. Uz labiekārtota AB-dambja, kas piedāvā visskaistāko skatu uz vecpilsētu, pilsēta bieži rīko dažādus svētkus. Tieši no šejienes notiek svētku uguņošana. Tāpat Pārdaugava ir arī bagāta ar izglītības iestādēm. Šeit atrodas labi zināmā biznesa augstskola Turība, RISEBA, Stradiņu universitāte un daudz citu skolu un pirmsskolu iestādes.

Šeit Jūs varat izvēlēties īpašumu, kas atbilst visām gaumēm. Tas var būt ērts dzīvoklis modernā dzīvojamā kompleksā ar pazemes autostāvvietu, budžeta klases dzīvoklis dzīvojamā zonā vai komfortabla māja uz klusas ielas, ko ieskauj ābeļdārzs.

Kurzemes rajons.

Ts ietver rajonus: 1. Bolderāja, 2. Daugavgrīv., 3. Dzirciems, 4. Iļģuciems, 5.Imanta., 6. Kleisti, 7.Ķīpsala, 8. Rītabuļļi, 9. Spilve, 10. Voleri,11. Zasulauks,12. Agenskalns.

Zemgales priekšpilsēta.
Rajoni: 13. Atgāzene, 14. Beberbeķi, 15. Bieriņi, 16. Bišumuiža, 17. Katlakalns, 18. Mūkupurvs, 19. Pleskodāle, 20. Salas, 21. Šampēteris, 22. Torņakalns, 23. Ziepniekkalns, 24. Zolitūde